We use cookies on our website to provide you with the best possible user experience. By continuing to use our website or services, you agree to their use. More Information.
OK

Yeni Bir Domain Alın

.com
14.99
$0.99/year

Domaininizi seçin

http://

.com

$0.99

.net

$8.99

.org

$0.99

.info

$4.99

.us

$10.99

.biz

$14.99

.tv

$29.99

.today

$14.99

.guru

$19.99

İnanılmaz fiyatlara domainler!

Dünyanın önde gelen tescilcilerinden biriyiz.

Yüzlerce yeni domain uzantısı

SSS - Sıkça Sorulan Sorular

Domainler

 • Internet domainleri nasıl yaratılır?

  ilk adım, uygun ve kolay hatırlanacak bir domain adı seçmektir, bu sizin web üzerindeki kartvizitiniz olacak. Size işinizi en iyi şekilde temsil eden özellikleri GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURARAK dikkatlice bir seçim yapmanızı öneriyoruz. Seçtiğiniz adın ücretsiz domainler arasında olup olmadığından emin olmak için doğrulama aygıtı istediğiniz alan adının uygun olup olmadığını kontrol etmek için bizim ayarladığımız domain tescili kullanır. Seçiğiniz domain adı uygun değilse alternatif domainler önerir ve domaininiz için seçtiğiniz ismi kaydedebileceğiniz bu benzer uzantıları gösteririz. Halihazırda bir domaniniz varsa ve bize transfer etmek istiyorsanız, yapabilirsiniz. Süreç basit ve hızlıdır. Tek yapmanız gereken domain sahibi olarak kimliğinizi doğrulamak. Gerekli bilgileri aldığımızda mevcut hizmet sağlayıcınızla güvenli ve veri kaybı olmaksızın bir domain transferi sürecini biz idare ediyoruz.
 • 1&1 ile bir domaine kaydolmaya karar verirsem DNS ayarlarından ne değişiklikler yapabilirim?

  DNS (Alan Adı Servisi) domaininizin IP adresini değiştirmenize izin verir. Basitçe konulmuş, karmaşık IP adresleri hatırlaması daha kolay ve önemli bilgilere erişim sağlayan domain isimlerine tercüme edilebilir.

  DNS ayarlarını değiştirdiyseniz, domainlerinizi dosyalarınızın olduğu diğer serverlara yönlendirebilirsiniz. Bu da var olan bir domain sunucusunu 1&1'in bir paketine şu anki alan adınızı kaybetmeden transfer etmenize izin verir.

  Şanslıyız ki 1&1 DNS ayarlarına tam erişim yetkisi sunuyor, böylelikle bilgi ve domaininizin tüm kontrolü sizin elinizde. 1&1 etki domain kaydı tamamlandığında, DNS ayarlarına erişebilirsiniz. Farklı bir hizmet sağlayıcısından bir domaininiz olsa da bunu 1&1'e transfer edebilirsiniz. Aktarımın normalde istek yapıldıktan birkaç gün sonra tamamlandığını unutmayın. DNS yapılandırmasına ne sebeple erişmek isterseniz isteyin 1&1'in veri tabanlarınızı, domainlerinizi ve IP adreslerinizi yönetecek ve işleyecek tüm araçları bulduğunu garanti ediyoruz.
 • Domaine kayıtlı isimlerim varsa bunları 1&1'e transfer edebilir miyim?

  Domain transferi bir dakika içinde tamamlanabilir basit bir işlemdir. Sadece şu anki hizmet sağlayıcınızdan bir yetki kodu almanız gerekiyor 1&1 size transfer işlemi boyunca yol gösterecektir. Tüm dosyaları domain transferine başlamadan önce yedeklemenizi tavsiye ederiz.

  Önce aramadaki domainin size ait olduğunu doğrulamak için var olan alan adının ismini girmeniz gerekir. Daha sonra bu domainin halihazırda kayıtlı gösterir. Sadece "Domain Transfer" butonuna tıklayın ve yetkilendirme kodunuzu girin. 1 & 1 geri kalan her şeyi halleder.

  Zaten 1&1 aracılığıyla bir domain almış ve belirli bir paket ile ilişkilendirmek istiyorsanız 1&1 kontrol panelinize gidin. Girdiğinizde, "Domainleri yönet"e tıklayın. "Yüklemeler" sekmesinde, "Transferi yönet" alt menüsünde "bir diğer pakete ek domain transferi" ve "Bu paket içindeki domaini transfer et" seçeneklerini bulacaksınız. 1 & 1 kontrol panelinizle tüm domainlerinizi adım adım yönetebilirsiniz.
 • 1&1 ile bir domain satın almaya karar verirsem domainim ile ve e-postamın senkronize olacağından nasıl emin olabilirim?

  E-posta ve DNS entegrasyonu web sitesiyle profesyonel bir imaj yansıtmak isteyen şirketler ve organizasyonlar için önemlidir. Neyse ki e-postanız ve domaininizin 1 & 1 ile mükemmel işlemesi çok kolaydır. Örneğin kişisel e-posta adresinizi ile şirketinizin alan adını u bağlamak istiyorsunuz, tek yapmanız gereken u 1 & 1 kontrol paneliyle birkaç tık ile ilişkilendirmeniz gerekir. Böylelikle işiniz ya da projenizle ilişkilendirilmiş profesyonel bir e-posta adresiniz olabilir. Bu yöntemle gmail ya da yahoo gibi geniş kapsamlı bir adres ile daha ciddi ve profesyonel bir görünüm elde edersiniz.

  1 & 1 kontrol panelinizde aynı zamanda iş arkadaşlarınıza, çalışanlarınıza veya ek site yöneticilerine farklı, bireysel izinler atayabilirsiniz. Bu, büyük web projeleri e-postalarına daha etkili bir iletişim sağlayan ideal bir çözümdür.
 • Bir alan adı tamamlamak ne kadar önemlidir?

  Alan adınızın son eki web sitenizin başarısı için kritik önem taşımaktadır. İlk olarak, artık TLD (Üst Düzey Alan Adı) çeşitliliği mevcuttur. Bu da işinizin amacına en uygun domaine kaydolmanıza olanak sağlar. Örneğin www.miempresa.com zaten kayıtlıysa, şirketin ismini değiştirmeden neden www.miempresa.org adını veya .biz uzantısını denemiyorsunuz? Geniş kapsamlı Üst Seviye Alan adları seçenekleri 1 & 1 üzerinden ulaşılabilir. Örneğin com, .org, .net, .info, .website, .web ve .online. Web projeniz için ucuz bir domain bulun.

  Üst Seviye Alan Adları aynı zamanda kullanıcıların sitenizi konumunuzu belirlemesine yardımcı olur. Bu seçenek belirli bir coğrafi konum ya da yerel bir işletme ile bir web sitesini ilişkilendirmek isteyenler için mükemmeldir. Bunun için .uk, .fr, .de ve. co.uk gibi ayrı ayrı ülke Üst Düzey Alan Adları (TLD) vardır ve bu TLD'ler. Madrid, .barcelona, .gal veya .cat .eus gibi bölgesel ve yerel noktalarla ilişkilendirilebilirler.

  Son olarak, şirketiniz belirli aktivite veya endüstri ile ilgiliyse profesyonel domainler de bulabilirsiniz. Bunlar arasında .photography .hotel, .Software, .app ve şunu .finance ve diğer TLD'leri bulabilirsiniz. Tüm ücretsiz domainleri 1 &1'de keşfedin.
 • Neden bir domaini 1 & 1 ile tescillemelisiniz?

  Bir domain tescil ettirmek, özellikle .com ya da com.tr gibi popüler sonlara sahip alan adları zorlu olabilir çünkü piyasa aynı tür bedava domainleri arayan insanlarla dolup taşmaktadır. Bu nedenle, web kullanıcılarına daha çok erişilebilirlik ve kolay rekabet sağlayan daha çok TLD (Üst Seviye Alan Adları) yaratılmıştır. Bu şimdi popüler arama motorlarında kolayca bulunabilen alternatif TLD'lerle daha çok seçeneğiniz olduğu anlamına gelir.

  Bir TLD aynı zamanda domaininizin belli bir endüstri ya da sektöre odaklanmasını sağlar. TLD'ler seyahat, eğitim, sağlık, online mağazalar, spor ve çeşitli birçok kategorilerin geniş bir yelpazesidir. Tüm bu geniş olanaklarla 1 & 1'de projenizin ihtiyaçlarına en uygun link uzantısını bulabilirsiniz.

  Bir domaini 1 & 1 ile tescil etmenin bir diğer sebebi de, burada alt domainler yaratabiliyor olmanızdır. Bunlar sayfanızın içeriğini birçok bolümde domain adınızdaki bir son ekle yapılandırmanıza yardımcı olur. Bir alt domain yaratmak için 1&1 kontrol panelinize kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapıp "Domainleri yönet"e tıklayın. Sonrasında istediğiniz domaini seçin ve "alt domain yarat" a tıklayın. Böylelikle ziyaretçileriniz ana sayfanıza girmek zorunda kalmadan aradıkları içeriği doğrudan bulabilirler.
 • Domain tescil ettirmek için daha başka neler bilmem gerekiyor?

  Domain tescili belirli bir kişinin bir alan adı üzerinde kontrol sahibi olduğu bir süreçtir. Bu iş Internet domainleri satan firmalar, tescilciler üzerinden yapılır. 1 & 1 ya da başka bir domain satıcısından bir alan adı alırken domain adınız merkezi bir veri tabanında kişisel bilginiz ile ilişkilendirilir. Tescilciler dağıtım politikasını kontrol eder ve domainleri teknik bir seviyede yönetirler. Bazı durumlarda domain tescili ile ilgili uyuşmazlıkları ve sorunları çözmekle de yükümlülerdir. Bu da demek olur ki domain yer sağlayıcınızı bir diğerine transfer etmek istediğinizde, domain ismi kaydı, tescilcilerin size gerekli tüm bilgileri sağladığından emin olur ve böylelikle kolayca değiştirilebilir.

  Son olarak, ICANN (İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler kurumu) domain tescillerini yönetir ve koordine eder, aynı zamanda İnternet'in tek kimlik tanımlayıcısı olarak prensip geliştirir.
 • Domainler nasıl yapılandırılmıştır?

  Domain yapıları 3 parçaya ayrılabilir. Örneğin, www.miempresa.es domaini, TLD (Üst Seviye Alan Adı), bir SLD (Ikincil Seviye Alan Adı) ve bir alt alan adı olarak ayrılabilir. Sonra TLD'lerin (Üst Seviye Alan Adları) farklı türleri hakkında detaya gireceğiz.

  İlk olarak domain adı etiketinin doğru parçasını, TLD ya da Üst Seviye Alan Adı bulacağız. gTLD ya da Genel Üst Seviye Alan Adları ve ccTLD ya da Ülke Kodu Üst Düzey alan adları olarak ayrılmışlardır. Bunlar her bir ülkenin kısaltmasını içeren coğrafik domainler olacaktır.

  Bu genel Üst Seviye Alan Adları arasında sponsorlu ve sponsorsuz gTLD'ler arasında ayrım yaparız. Sponsorsuz olanlar doğrudan ICANN tarafından yönetilir. Bir örnek .com olacaktır. Bunlar ICANN ve bu tür domainler için prensipler belirleyen özel bir şirket tarafından ortaklaşa yönetilen sponsorlu domainlerdir. Sponsorlu gTLD örnekleri cat, .aero veya .museum olarak bulunabilir.
 • 1 & 1'e kayıtlı domainimle ilişkilendirilmiş e-posta adresimle haber bültenleri gönderebilir miyim?

  1 & 1 Haber Bülteni Aracıyla müşterilerinize bağlılıkla ve kendi domaininiz üzerinden satışlarınızı artıracak e-postayla bir iletişim kampanyası göndermek çok kolaydır. Önce 1&1 kontrol panelinize gidin. Ardından eBusiness Solutions (eİş Çözümleri) bölümünden 1 6 1 Haber Bülteni Aracına tıklayın. Şimdi tek yapmanız gereken "Haber bülteni yarat" bölümüne gitmek. Bir konu, başlık seçin ve e-posta içeriğine ilgi çekici resimler ekleyin. Son olarak, alıcıları seçin, e-postanızın doğru olduğundan emin olun ve "Gönder"e tıklayın. Bu kadar basit.
 • Projem için en uygun ücretsiz domaini nasıl seçebilirim?

  Mükemmel bir domain ismi seçmek başarılı bir web projesi oluşturmakta kritik bir adımdır. Ürünleriniz ya da hizmetlerinizi keşfetmeye başladıklarında muhtemel müşterilerinizin ilk göreceği şey domain adınızdır. Bir domain adı almaya karar verdiğinizde seçtiğiniz ismin dikkat çekici olması ve kayıtlı milyonlarca domain ismi arasından sıyrılması gerektiğini unutmayın, kısa, yazması ve hatırlaması kolay bir ad seçin.

  Bir domain tescil ederken karşılaştığımız problemlerden biri, seçilen TLD ve STD kombinasyonunun hâlihazırda kayıtlı olmasıdır. Örneğin, bir çoğu .com veya .co.uk!!!dur. Popüler olanlar artık uygun değil. Ancak yeni TLD'lerin tanıtılmasıyla arasından seçim yapabileceğiniz bir çok çeşit var. Örneğin www.mipagina.com kayıtlıysa neden www.mipagina.info'yu ya da yeni TLD'lerin herhangi birini denemiyorsunuz? Ayrıca coğrafi konumunuz veya endüstrinize odaklı ucuz domainlere de kayıt olabilirsiniz. İşiniz İspanya'nın başkentindeyse www.mipagina.madrid'i ya da restoranınızın günlük menüsünü desteklemek istiyorsanız neden www.mipagina.restaurant' ı tercih etmiyorsunuz? 1 & 1'de İnternetteki varlığınızı başarıyla geliştirmek için tüm araçları bulabilirsiniz.
 • 1 & 1 nasıl domain tescil edebilirim?

  1 & 1 ile bir domain kaydetmeye karar verdiyseniz, süreç çok basittir. Yapmanız gereken ilk şey projenize uyan ucuz bir domain bulmak ve bu adın uygun olduğundan emin olmak. Domain kontrol alanına seçilen ismi girin. Domain zaten kayıtlıysa domain önerilerine bakın. İstediğiniz domainleri alışveriş sepetine ekleyin. Ödeme yapmak için kişisel bilgilerinizi girin ve siparişinizi onaylayın.

  Zaten 1 & 1 bir müşteri iseniz, süreç daha da kolaydır. 1 & 1 Kontrol Panelinizde oturum açın ve müşteri kimliğinizi veya alan adınızı ve şifrenizi girin. Daha sonra "Domain sipariş et"e tıklayın ve adı seçilen adın uygunluğunu kontrol edin. Eğer domain adı uygunsa koşulları kabul ederek ve müşterinin iletişim bilgilerinin doğruluğunu onaylayarak domain tescilini yapabilirsiniz.

  1 & 1 domainleri ile ilgili bir sorunuz varsa lütfen Müşteri İlişkileri birimimizle iletişime geçin.
 • Chat
  Hotline